Vize işlemleri

  • uçak bileti

VİZE BELGELERİ

Rusya,Dubai (BAE) Şengen Ülkelerinde (Fransa,Hollanda,İspanya,Yunanistan,Danimarka,Macaristan,Portekiz,Norveç ,Almanya,Avusturya,Estonya,Finlandiya,İsveç,İtalya, Letonya,Litvanya,Lüksemburg,Malta,Polonya,Slovakya,Slovenya) Geçerli olan Şengen Vizesi başta olmak üzere; Romanya,Bulgaristan, Hırvatistan,İrlanda,Kanada,Amerika,İngiltere,Çin,Hindistan,Arabistan,Pakistan,Cezayir,Mısır,Vietnam vb ülkelerden Türk Vatandaşlarına Vize alınmasında,takibinde aracılık hizmeti yapmaktayız .

Vize verme,aksatma,vermeme,Red etme yetkisi tamamen Konsoloslukların Yetkisindedir,tarafımızca müdahale edilemez. Sizlerden istenen Evraklar, Konsoloslukların istemiş olduğu evraklardır. Eksik evrak verilmesi veya vize verilmemesinden buna bağlı doğacak Sorunlardan maddi manevi Şirketimiz Hiçbir Şekilde Sorumlu değildir. Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu, Seyahat Sigortası ve Otel Rezervasyonu sunulacak belgelerin en başında gelmektedir. 

Vize işlemlerinizin zamanında ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için evraklarınızın tam olarak hazırlanması ( Vizenizin tarafımızdan takibi isteniyorsa bize) en kısa sürede Konsolosluğa ulaştırılması gerekmektedir. Yukarıda yazılı evrakların dışında Konsolosluğun başka ilave Ek evraklar istemesi veya sizi Konsolosluğa şahsen çagırması vize verilmemesi gibi durumlardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Konsolosluklarin Vize kabul saatleri; 08.30 - 11.00 arasıdır, pasaport geri teslimi ise öğleden sonradır. Vize başvurusu asıl gidilecek uuzun süre kalınacak Schengen ülkesinin Temsilciliğine yapılması gerekmektedir.

Schengen vize kapsamına giren ülkeler; Fransa,Hollanda,İspanya,Yunanistan,Danimarka,Macaristan,Portekiz,Norveç ,Almanya,Avusturya,Belçika,Estonya,Finlandiya,İsveç,İtalya, Letonya,Litvanya,Lüksemburg,Malta,Polonya,Slovakya,Slovenya'dır. Başvurularınızı oturduğunuz ile hangi şehirdeki Konsolosluğun vize işlemlerini kabul ettiğini öğrenerek yapmanız gerekir

Acentamiz Vize takibi için Hizmet bedeli olarak ek bir ucret talep eder Vize ücretleri; her konsolosluk farklı ücret istemekte olup bazı konsolosluklar vize verimese bile bu ücretleri geri iade etmemektedirler Daha önceki müracatlarında Red almalarına rağmen bize müracatlarında gizleyen kişilerin tekrar Red almalarından Acentamız sorumlu tutulamaz. Avusturya Konsolosluğu artık şahsi başvurulara cevap verecektir.

Hiçbir acente konsolosluğa başvuru yapamayacaktır,anlaşmalı Vize danışma şirketleri üzerinden kabul yapmaktadırlar. Yunanistan,Bulgaristan ve Alman konsoloslukları vize fotoğraflarının BİOMETRİK ölçülerde olmasını talep etmektedir .Vize almış kişilerin Vizelerine rağmen bu ulkelere girememelerinden, Geri çevrilmelerinden dolayı sirketimiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.Vize alma garantimiz yoktur.

Konsolosluklar Vize talep eden Kişilerin Sosyal durumlarına göre farklı evraklar talep etmektedirler. Örneğin Çalışanlar,Şirket Sahipleri ve Ortakları,Kamu Çalışanı,Öğrenciler,Emekliler vb

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREN VERAKLAR

Almanya vizesi başvuru formu: El ile doldurulmuş, tarih ve imzalanmış başvuru formu.

Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vize basılabilmesi için 2 adet boş vize sayfasının bulunması talep edilir. Eski ve yeni tüm pasaportlarınızın Vize sayfalarının fotokopisi: Geçmişten günümüze kadar kullandığınız tüm pasaportların işlem görmüş sayfalarının fotokopisi.(daha önce alınan bir vize ya da giriş çıkış damgasının bulunduğu sayfalar) 

Kimlik fotokopisi: Ön ve arka yüzü eklenmelidir. 1 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz zeminli ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren fotoğraf.

Seyahat ve Sağlık Sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı, tüm Schengen ülkelerini kapsayan, sigorta poliçesi olması zorunludur. Sigortanın geçerlilik tarihi seyahatinizin bir gün öncesi ve dönüşünüzden bir gün sonrası  olmalıdır.

Bilet Rezervasyonu: Seyahat edeceğiniz ulaşım  aracı ile ilgili rezervasyon belgesi,bilet: Uçak, tren, Otobüs,gemi vs. rezervasyonu. Seyahatinizi özel arabanız ile yapacaksanız, ehliyet, ruhsat ve yeşil sigorta poliçeniz (Türk Turing Otomobil kurumundan detaylı bilgi alabilirsiniz).

Otel Rezervasyonu: Konaklama Rezervasyon belgisi Almanya’da konaklayacağınız şehirdeki adres ve iletişim bilgileri (otel rezervasyonu gibi).

İŞVEREN VE ŞİRKET ÇALIŞANLARI-TİCARİ AMAÇLI VİZE İÇİN GEREKEN EVRAKLARIN LİSTESİ:

Geçerlilik süresi en az 6 ay olan Pasaport

Başvuru formu doldurulup imzalanacaktır

Konsolosluğa hitaben Şirketin Antetli kağıdına; Seyahat etme sebebinizi,amacınızı iletişim bilgilerinizi ,iş Konumunuzu anlatan imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe

Ticaret ve Sanayi Odasından son üç ay içerisinde alınmış olan Faaliyet Belgesi veya ilgili meslek odasına Kayıt Belgesi

Gideceğiniz Ülkede görüşme yapacağınız şirketten bunu onayladığını belirten adınıza Davet yazısı (varsa önce iş yapıldığını gösteren yazışmalar, faturalar vb.)

Şirketin imza sirküleri ( aslı + fotokopisi)

Şirketin  Vergi Levhası Fotokopisi

Şirketin Kuruluş - Ticaret Sicil gazetesi ilanının Aslı ve fotokopisi

Şirket Elemanları için; ayrıca SSK Kaydını gösteren işe giriş bildirgesi+ son 4 aylık sigorta prim bordrosu +Maaş Bordrosu (aslı+fotokopisi)

Otel Rezervasyonu ve Uçak Bileti. Arkası Beyaz fona çekilmiş 2 Adet yeni Fotoğraf (Her konsolosluga gore Degisir)

En az 30.000 Euro teminat verebilen Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Banka hesap Cüzdanı,Banka'dan alınacak varlık yazısı .Mutlaka hesapta en az 5000 TL civarı Bakiye olmalıdır.Kredi kartı Hesap Özeti Fotokopileri

Tapu,Araç Ruhsatı vb 

Evli olanlar eşleri ile seyahat etmeseler dahi Adları,Soyadları,Doğum Yeri ve Doğum tarihi mutlaka yazılmalıdır. Boşanmış olanlardan boşanma ilamı ya da bu belgelerin hepsini içeren muvafakatli nüfus kayıt örneği