Kibris ulke giris sartlari

  • uçak bileti

Kuzey Kıbrıs (K.K.T.C) Ülke giriş şartlarının güncel hali ;

1.    Türkiye'den K.K.T.C.'ye gidişlerde T.C. vatandaşları için 2.Doz aşı üzerinden 14 gün geçme kuralı devam etmektedir. ( En son dozdan itibaren en fazla 180 güne kadar karantinasız giriş yapılabilmektedir. ) 

Mevcut durumda ülkemizde 3. ve 4. doz aşı uygulaması da yapılmaktadır. Bu doğrultuda K.K.T.C.' ye karantinasız giriş için en son yapılan aşı dozundan itibaren de 14 gün geçmesi gerekmektedir. ( En son dozdan itibaren en fazla 180 güne kadar karantinasız giriş yapılabilmektedir.) 

Örneğin; misafirimiz 3. Doz aşısını olmuş ise K.K.T.C.' ye karantinasız giriş yapabilmesi için, bu dozun da üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Hastalığı geçirmiş olan misafirlerin pozitif testinin üzerinden geçen gün sayısı en az 30 gün, en fazla 180 gün olmalıdır.

2. K.K.T.C.' ye girişten önce 0-72 saat aralığında PCR Testi yaptırılmalıdırTürkiye de Pcr testi yaptırmak istemeyen misafirler uçuştan önce KKTC Maliye Bakanlığı'na kişi başı 90 TL havale yapmalı ve dekontlarını kontuarda ibraz etmelidirler. Bu kişilere KKTC ye varışta pcr-antijen testi yapılır.

 ·        Hesap detayı - TC Ziraat Bankası –TR290001000860402987105001

 3. 01 Kasım itibari ile  güvende kal uygulaması üzerinden dijital seyahat belgelerini oluşturmaları gerekmektedir. Bu belgeye aşı sertifikaları - pcr testi sonuçları ve hes kodları girilmelidir. Akıllı telefonu olmayan kişiler ise güvende kal internet sitesi üzerinden işlemleri yapmalı ve formu dijital ya da çıktı olarak ibraz etmelidirler. Uygulama 6 yaş ve üzeri için geçerlidir.

 ·        Güvende kal dijital uygulamasına geçiş sürecinde ( 01 Kasım – 08 Kasım ) adapass uygulaması da geçerli olacaktır.

4. K.K.T.C.' ye giriş yapacak misafirlerin, seyahatlerinden önce https://healthpass.saglik.gov.tr/ adresinden veya App StoreGoogle Play ve App Gallery üzerinde telefonlarına indirecekleri uygulama üzerinden 2 Doz aşısına ait Aşı Kartlarını tanımlamaları gerekmektedir.

Aşı kart tanımlaması E-Nabız üzerinden Covid 19 - AB Uyumlu Sağlık Pasaportu başlığı altında bulunan Aşı Kare Kodlarını (1. Doz, 2.Doz, 3. Doz, 4.Doz ayrı ayrı şeklinde) Health Pass uygulamasında bulunan Digital Sağlık Sertifikası Ekle alanından eklenmesi gerekmektedir. Seyahat gerçekleştirecek kişilerin E-Nabız üzerinden Health Pass QR kodlu aşı sertifikası oluşturmaları gerekmektedir.

Bu uygulama K.K.T.C.' ye giriş yapacak olan 18 Yaş ve üstü tüm misafirler için geçerli olup, aksi halde misafirler K.K.T.C.' ye giriş yapamayacaklardır.

Çocuklar İçin Güncel Kurallar ;

Ø  Anne ve babası çift aşı yaptırmış olan 00 05,99 yaş aralığı çocuklar, Aşısız – karantinasız Pcr testsiz adaya giriş yapabilirler.(Anne ve Babaları ile seyahat etme şartı ile)

Ø  Anne ve babası çift aşı yaptırmış olan 06 17,99 yaş aralığı çocuklar, Aşısız – karantinasız Çift Pcr testi ( Gidişe 0-72 saat aralığında ve Dönüşe 0-72 saat aralığında yapılmak kaydı ile)

koşulu ile adaya giriş yapabilirler. (Anne ve Babaları ile seyahat etme şartı ile)

5. K.K.T.C.' ye gerçekleşecek seyahatlerde yeni doğan bebekler de dâhil olmak üzere tüm çocuk yolcuların kimliklerinde de fotoğraf bulunması zorunludur.
Kimliğinde fotoğrafı bulunmayan bebek ve çocuk yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

6. K.K.T.C. seyahatlerinde Yeni Tip Kimlik kartı zorunluluğu bulunmaktadır. 

Önemli Notlar

«  Health Pass uygulamasından Kare Kod sonrası istenilen TAN KoduE-Nabız üzerinden alınan Aşı Kare Kodu altında bulunan sayı ve rakamlardan oluşan kod'dur.

«  Yapılacak olan PCR testinin Yurt Dışı çıkışı için kullanılacağının test yapılan ilgili kuruluşa belirtilmesi gerekmektedir.

«  PCR testi sonucunun üzerinde QR Kodunun bulunması gerekmektedir.

«  Misafirlerin PCR testi sonuçlarının otel girişi esnasından da yanlarında bulunması gerekmektedir.

«  Belirtilen uygulamaları tamamı T.C. vatandaşları için geçerlidir.

K.K.T.C. Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararların son güncel haline https://saglik.gov.ct.tr/BULA%C5%9EICI-HASTALIKLAR-%C3%9CST-KOM%C4%B0TES%C4%B0-TARAFINDAN-ALINAN-KARARLAR linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye-Kıbrıs-Türkiye Ucuz Uçak Biletlerinizi 0850 360 00 23 arayarak veya Türk Hava Yolları -Anadolujet-Pegasus Airlines rezervasyon ve ucuz Bilet satış acentası -Travel Agency  şirketi  ..  Istanbul – Kadiköy–Turkey CheapTicket Sale Office : Atoll Tourism – Kadiköy-Altıyol Sogutlucesme Caddesi Bestekar Dilhayat Sokağı Sevil Is Hanı No: 74/1 Kadikoy – Istanbul Tr .

Yol Tarifi: Altıyol meydanında bulunan Boğa heykelinden Kadiköy rıhtım vapur iskelesi yönünde yolun sol tarafında yaklaşık 50 adım yürüdüğünüzde Tuğba Cafe ve Trafik Işıklarını geçtikten sonra önünüze gelen Mavi renkli Bina Sevil İş hanı altında Parfümcü ,Boğam Cafe vardır. Bina Kapı No: 74 Kat:1.. Dışarıda Pegasus,THY,Anadolujet vb reklamlarımızı göreceksiniz..