Türkiyenin Eşsiz Bölgesi Kapadokya

  • uçak bileti
  • uçak bileti

TÜRKİYE’NİN EŞSİZ BÖLGESİ KAPADOKYA!

Kapadokya’nın bundan çok uzun bir zamana, 60 milyon yıl öncesine kadar dayanan bir tarihi vardır. 3 farklı yanardağın (Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ) lav ve kül püskürtmesi sonucu oluşan yumuşak tabakaların, yüzyıllar boyunca yağmur ve rüzgar ile aşınmasından sonra oluşmuş bir mükemmellik abidesidir.

Günümüzde seyahat etmek artık zorunlu bir hale geldi diyebiliriz. Hayatın yoruculuğu, iş hayatlarımızın yoğunluğu ve tekdüze yaşamın sıkıcılığı! Küçük bir dünya niteliğinde olan Kapadokya, kesinlikle seyahat edilmesi ve görülmesi gereken bir yer. Hepimiz tatil turizmi veya yaz turizmi ile ilgilenmişizdir. Peki ya kültür turizmi? Bu seyahatiniz için iddia ediyoruz ki görmediğiniz sanat eserlerini, duymadığınız tarihi güzellikleri ve daha önce hissetmediğiniz bir tarih kokusu alabileceksiniz! Ailenizle birlikte seyahat edebileceğiniz tarihi bir doğa harikası!

Aynı zamanda Türkiye’nin en yoğun yabancı turist alan seyahat bölgelerinden biri olan Kapadokya’da, farklı ülkelerden kişilerle tanışabilir, samimi dostluklar da kurabilirsiniz.

ROMANTİK BİR GEZİ!

Kapadokya bölgesi aynı zamanda son zamanlarda yeni evli çiftlerin özellikle yaz aylarında tercih ettikleri bir balayı yeri halini almıştır. Tarihinden ziyade, oldukça romantik bir yerdir Kapadokya. İçine girdiğiniz anda sizlere büyülü bir dünyanın kapılarını aralayacak ambiyansı, küçük kasabalarında ki insanların misafirperverliği ve sevecenliği de cabası…

GEZİ REHBERİ…

Kapadokya’da gezilecek yerden bir kaçını sıralayacak olursak; tarihi peri bacaları ve saklı kiliseleri ile Göreme, Kızılırmak’ı yakından tanıma şansını bize verebilecek olan Avanos, Mağaralar içine oyulmuş mükemmel taş odalardan oluşan otelleri ile Ürgüp ve daha niceleri…

SEYAHAT KOLAYLIĞI

Günümüzde artık seyahat ederken ki kolaylık oranı eskisine oranla kat be kat daha yüksek. Özellikle de konu havacılık ise. Araştırmalara göre ulaşımda risk oranı en az olarak belirlenen seyahat şekli, havacılık ile ulaşımdır. Ve bu doğa harikası şehrimize seyahat etmede en yoğun talep edilen ulaşım çeşidi yine havacılıktan geçmektedir. Seyahat etme amacıyla uçak bileti bulma konusunda ki kolaylık imkanı ise internet aracılığı ile artık tek tıkla elimizin altındadır.

 İyi yolculuklar ve eğlenceler dileriz!