Onurair-bilet-firsatlari-promosyonlari

  • uçak bileti

ONUR AİR HAVA YOLLARI

Onur Air Hava Yolları; Ülkemizin  eski ve köklü özel hava yollarından bir tanesi olan Onurair Hava Yolu firması 1992 yılında kurulmuş ve ilk uçuşunu da aynı sene içinde Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ait Ercan hava limanına yapmıştır. 1992 senesinde 3 uçakla hizmet vermekte iken 1995 senesinde uçak sayısını 9 uçağa çıkarmıştır. Takip eden yıllar içinde de sürekli bir atılım ve yatırım peşinde olan Onur Air hava yolları günümüzde 28 adet uçağı ile pek çok noktaya seferlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Dış hat larda 20, iç hatlarda 15 noktaya, tüm ülkede ise 80 noktaya uçuşları bulunmakta ve Türk halkının hava yolları ile uçuş hizmetine katkı sağlamaktadır.

İç hatlarda; İstanbul Avrupa yakası yeşilköy Atatürk Hava limanı’ndan Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gazipaşa, Gaziantep, İzmir, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon’a, Antalya Hava limanı’ndan ise Elazığ ve Erzincan Hava limanı olmak üzere toplam 17 noktaya, Dış Hatlarda Lefkoşa ve Odessa olmak üzere toplam 2 noktaya karşılıklı olarak seferler düzenliyor. Ayrıca Lefkoşa Hava limanından; İstanbul Atatürk Hava limanı'na ve Trabzon Hava limanı'na karşılıklı olarak seferleri bulunmaktadır. Antalya Hava limanı'ndan ise; Elazığ Hava limanı'na ve Erzincan Hava limanı'na karşılıklı olarak seferleri düzenlenmektedir.

Uçak bileti satın aldıktan sonra havayolu ile yapılan yolculukların rahatlığı ve güvenliği hepimiz için  önemlidir .Yetersiz olan imkanların arttırılması, uçakla yolculuk yapılması alışkanlığının kazanılması ülke ekonomisini olumlu yönde etkileyecektir. Yıllardır karayolu ağırlıklı olan yolcu taşıma sistemimiz, bu taşıma sistemindeki kazalar ve ekonomiye ve insanların psikolojisine verilen zararlar düşünüldüğünde Onur air gibi Hava Yolu şirketlerin varlığına olan ihtiyacımızın bir kat daha arttığını gözlemleyebilmek oldukça kolaydır.