pegasus-ile-ucuz-ukrayna-turlari-biletleri

  • uçak bileti

Ukrayna ;ülkemizin kuzeyinde karadeniz karşı sahilinde kıyısı bulunan oldukça büyük bir alana yayılmış olan bir Ülkedir. Başta turizm olmak üzere karşılıklı ticaret yapmış olduğumuz Ukrayna ile karşılıklı Vize'lerin kaldırılması sonrasında, sadece Kimlik ile ziyaret yapabileceğimiz iyi komşuluk ilişkilerimiz olan bir ülkedir

Ukrayna Büyük şehilerinden ülkemizde tanınmış olanlarından bazıları: Kiev – Lviv – Odessa – Harkov – Zaporijya – Herson – Donetsk'dir.

Ulaşım; Pegasus Hava Yolları Istanbul anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen Hava Limanın'dan yukarıdaki birçok şehire ; Kiev,Lviv,Harkov,Zaporijya'ya karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları ve Ukraine Int. Hava Yolu firması'da İstanbul Atatürk Hava Limanından bir çok Ukrayna şehirlerine aynı şekilde tarifeli uçuşlar yapmaktadırlar.

Ayrıca Istanbul vb şehirlerimizden Ukrayna'ya Kara ve deniz yolu ile yolcu,yük taşımacılığı yapılmaktadır

Turizm: Türkiye'den Kiev – Lviv – Odessa – Harkov – Zaporijya – Donetsk şehirlerine seyahat acentalarımız tarafından grup gezileri düzenlendiği gibi,münferit kişisel çok sayıda özel tatil,iş gezileri yapılmaktadır.

Aynı şekilde Ukrayna'dan Türkiye'ye Ukrayna ve Türk seyahat şirketlerince Tatil, turistik ve iş amaçlı gezilerde yapılmaktadır.

Neden ukrayna şehirlerine ilgi var sorusuna;

1-2 Ülkenin biribirlerine Yakın Oluşu

2-Vize olmayışı

3-Kimlik ile gidilebiliyor olması

4-Ortak bir tarihi geçmiş

5-Renkli bir Gece hayatı oluşu

6-Güvenilir bir ülke imajı oluşu

7-Sorunsuz ilişkiler

8-Ülkeler arası iyi diyalog vb sayılabilir

Ukrayna ile ilgili bazı bilgiler; Ukrayna Dünya'da en çok alkol içilen beşinci ülke.

-Ukrayna, Dünya'da en fazla Yüksek eğitim sahibi,üniversite mezunu olan dördüncü ülke.

Ukrayna-Kiev’deki “Arsenalnaya” metro istasyonu'nun, dünyadaki en derin metro istasyonu olduğu kabul edilmekte.

–Ukrayna, yüzölçümü olarak, topraklarının tamamı Avrupa’da bulunan en büyük ülke. Avrupa’da yalnızca Rusya, Türkiye ve Danimarka’nın yüzölçümleri Ukrayna’dan büyük.

-Ukrayna halk çalgısı “trembita”, dünyadaki en uzun müzik aleti.