Pegasus ile Evcil Hayvan Taşıma Ücretleri

 • uçak bileti

Uçak Biletinizi Satın almadan önce Pegasus Hava Yolları yetkili Satış Noktamızı  0850. 360 00 23  arayarak veya gelerek Evcil Hayvanınız (Kedi,Köpek,Kuş vb) ile birlikte uçmak istediğinizi söyleyerek ön Rezervasyon yaptırmanız gerekir. Yapılacak kontrol sonrası evcil Hayvanınız için müsaitlik var ise sizin ve Evcil'inizin toplam bilet ücretini onaylamanız sorasında tüm rezervasyonlarınız yapılarak biletleme işleminiz tamamlanacaktır. Telefon ile Kredi Kartı ile (Bankamatik Kartı hariç) veya Kadiköy- Altıyol’daki Adresimize:  ( Altıyol Söğütlüçeşme Cad. Sevil İş Hanı No: 74 Kat: 1    Kadikoy / İstanbul) şahsen gelerek (veya Banka Havalesi yaparak)  ödemenizi tamamlamanız gerekecektir. 

 • Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan 8 kg aşmayan Evcil hayvanlardan  köpek ,kedi ve kuş ancak ve ancak  yolcular tarafından özel olarak temin edilecek  55x40x20 cm ebatında, özel kafeslerde taşınabilirler.
 • Yolcu (Evcil Hayvan sahibi) , evcil hayva’nın sağlık belgesini, aşı kağıdını ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. (AB ülkelerine Yurt dışına seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında taşımayı planladıkları evcil hayvan için yanlarında evcil hayvan pasaportu bulundurmaları gerekmektedir.)
 • Bunun dışında; Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerden Avrupa Birliği (EU) ülkelerine seyahat edecek olan evcil hayvanlar (kedi, köpek v.b.) için Inaktiv kuduz aşısı yapılması , bu aşıdan en erken 30 gün sonra antikor titrasyon ölçümü yapılması zorunludur. Bu işlemlerin yapıldığına dair “Aşı Karnesi”nde işlemin yapıldığı tarih ve geçerlilik süresinin yer alması gerekmektedir.
 • Pegasus Hava Yollarında Kuş taşımacılıgı sadece İç Hat Uçuşlarımızda yapılır. Aynı kafeste maksimum 2 kuş, (anne ve yavrusu), 2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir.
 • Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 2 tanedir.
 • Pegasus Hava yolları , evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tutar. Evcil hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (Huzursuz, saldırgan, hastalıklı,çok yaşlı-yavru vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilirEvcil Hayvanlar için ilk 3 aylık uçamaz kuralı vardır. (kuduz aşı başlangıcı).Hamile hayvan taşınması kabul edilmez ve yurtdısında herhangi bır nedenle ülkeye kabul edilmeyen evcil hayvanlarda şirketimiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

PETC ( 8 kg’ı geçmeyen evcil hayvanlar ) :

 • Kabinde taşınacak evcil hayvanların kafesleri ile birlikte tartıldıklarında toplam ağırlığının 8 kg’ı geçmemesi gerekmektedir.
 • Kabinde taşınması istenen evcil hayvanlar, mutlak surette misafirlerimizin temin ettiği 55x40x20 cm ölçülerindeki özel kafeslerde taşınabilirler.
 • Kabine,Uçak içine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 2 tanedir.
 • İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar yurt dışından canlı hayvan maalesef kabul etmemektedir. Bu nedenle İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar uçak seferlerimizdeevcil hayvan taşıması yapılamamaktadır.